Sıradaki içerik:

İyi Gitmeyen İlişkiyi Düzeltmenin Püf Noktaları

e
sv

Bakımlı Bir Erkek Olmanın Tüyoları

bakımlı erkek

Bakımlı erkek olmak ülkemizde hep karıştırılan ya da abartılan bir kavramdır. Kendisini bakımlı olarak tanıtan erkeklerin bu işi fazla abartmış olmaları toplumda bir iticiliğe sebep olmaktadır. Bu yüzden çoğu erkek tüyleri ile barışık olmayı tercih eder. Aslında bakımlı erkek olmanın bunlarla hiç ilgisi yoktur. Temiz ve düzenli görünen, görünüşü ile etrafı rahatsız etmek yerine beğeni toplayan kişiler bakımlıdır. Birkaç küçük tüyo ile gayet temiz ve derli toplu görünebilirsiniz.

Bakım Ürünleri Erkekler İçin de Mevcut

Deodorant, parfüm gibi ürünler genelde kadın ürünü olarak görünür. Ancak erkekler için de çokça çeşit var ve mutlaka kullanmalılar. Erkek bakım ürünleri kokulu olmak yerine temizlik hissi veren, ferah ürünlerdir. Hatta bu yüzden pek çok titiz kadın erkek bakım ürünü bile kullanır. Ancak erkekler bu ürünleri halen düşman olarak görebiliyor.

Özellikle günlük hayatta yoğun olan erkekler için gün içinde terleme kokusunu bastıracak kadar roll on kullanmak, arada hafif parfüm sıkmak gerekir. Bunlar dışarıdaki insanlara kokmayacak, sadece kötü kokunuzu bastıracaktır. Zaten erkek yürürken parfüm kokması kadınlarca da hoş karşılanmaz. Bu ürünleri dozunda kullanmak gerekir.

Saç ve Ense Tıraşına Dikkat

Dağınık ve salaş saç sakal modasına uyuyor olsanız dahi berbere gitmek şarttır. Aylarca kesilmeyen saç artık itici ve bakımsız görünür. Hiç değilse favorileri, enseyi toplatmak gerekir. Özellikle ustura ile kesilen ense çabuk uzayacaktır. Bu yüzden saç kestirmeseniz bile mutlaka enseyi toplatmalısınız.

Her Tüy Erkeğe Yakışmaz

Erkeler yüzündeki her kılı sakal olarak nitelendirebilir. Ancak sakal yanak ve elmacık kemiklerinde çıkmaz. Bu yüzden kendiniz ya da berberiniz tarafından bu tüyler mutlaka alınmalıdır. Özellikle tüyleri siyah olan kişilerde bu görüntü çok iç karartıcı olabiliyor.

Burundan ya da kulaktan çıkan tüyler de normal değildir. Mutlaka aldırmalısınız. Sakal ve bıyık dışındaki tüylenmeler sizi oldukça bakımsız gösterir.

El Bakımı

Erkekler için el ve tırnak bakımı oldukça sınırlıdır. Bu yüzden çekinecek bir durum yok. Tırnaklarınızı düzenli olarak kesmeli ve altını temizlemelisiniz. Ayrıca biraz da nemlendirici kullandınız mı elleriniz temiz ve bakımlı görünecektir.

Bakımlı Erkek Olmak için Ağız Bakımı

Gülüş herkeste, her cinste hayati önem taşır. Bu yüzden diş bakımını ihmal etmeyin. Sabah, akşam diş fırçalamak ve sürekli çay, kahve içmemek gerekir. İhtiyacınız varsa diş beyazlatma da yaptırabilirsiniz. Ağzının ferah olması için de karanfil, naneli şeker gibi şeyler kullanabilirsiniz.

Epilasyon Kadınlara Özgü Değildir

Erkekler ağda konusunda sürekli kadınlarla dalga geçse de önemini inkar edemezler. İnanın epilasyon erkeklerde de aynı derecede önemlidir. Yazın kısa kollu giyip, kolunuzu kaldırdığınızda bütün karizmanız, bakımınız çöp olacaktır. Bakımlı erkek olmak için ağda değilse de bazı epilasyon yöntemlerini düzenli olarak kullanmalısınız. Sizden tüm vücudunuzu almanız beklenmez zaten gerekli yerlere biraz müdahale isabetli olacaktır.

Temiz Kıyafet ve Çorap

Birkaç gündür giyilen kıyafetler kokacak, buruşacak ve itici görünecektir. Her gün çorap ve iç çamaşırı değiştirmelisiniz. Erkeklerde kokan çorap tabusunu yıkmadıkça bakımlı olamazsınız. Kıyafetlerinizi ise en fazla iki gün giymelisiniz. Temiz ve ütülü kıyafet kendisini hemen belli edecektir. Bakımlı erkek olmak için temiz ve düzenli kıyafet şarttır. Uyumlu ve şık giyinmeniz de sizi öne çıkaracaktır.

Kaş Almak Sizi Yumuşak Yapmak

Kaşları almak ile toplamak farklıdır. Eğer çok dağınık ya da birleşik kaşlarınız varsa doğal görünecek şekilde toplatmalısınız. Ancak kaşa şekil verdirmek korktuğunuzu başınıza getirebilir.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.