Sıradaki içerik:

Erkek Dövme Modelleri

e
sv

Diş Estetiği ve Porselen Lamina

diş estetiği

Diş estetiği, hem erkek hem de kadınlar için oldukça önemlidir. Dişler zamanla bakımsızlık ya da genetik özellikler nedeniyle çürür ve bu durum hem estetik hem de sağlık açısından büyük problemler yaratmaktadır. Tıp ve teknoloji geliştikçe diş rahatsızlıkları sebebiyle yaşanılan fizyolojik ve ruhsal problemler de azalmaya başlamıştır.

Dişlerinden memnun olmayan, düzenli olarak fırçalasa dahi rengi koyulaşan ya da diş yapısındaki şekilsel bozukluklardan şikayetçi olan insanla, bu şikayetlerini giderecek kolay çözümler aramaktadır. Birçoğu dişlerini porselen kaplama yaptırarak estetik bir görünüm elde etme arzusu duymaktadır.

Bu makalemizde, diş estetiğinin en az bilinen ama tedavi süreci en basit olan lamina uygulaması hakkında bilgi aktaracağız.

Porselen Lamina Uygulaması

Ülkemizde çoğu kesim tarafından bilinmeyen ve standart porselen kaplamadan daha az zahmet gerektiren, en önemli faydası ise orijinal dişlere dokunmadan gerçekleştirilen bir işlem vardır; porselen lamina uygulaması. Halk arasında yaprak porselen de denilen bu uygulama birçok durumda kullanılmaktadır. Bu durumlar:

 • Dişler arasındaki boşluklar kapanır,
 • Çatlak ya da kırık dişleri tedavi edilir,
 • Kalıcı beyazlık arzu eden bireyler için çok iyi bir çözümdür,
 • Gülüş estetiği dizayn edilir,
 • Şekilsel bozuklukları olan dişler düzeltilir,
 • Dişler uzatılır.

Diş Estetiği Uygulaması

Diş estetiği için öncelikle bir diş hekimi ile görüşmelisiniz. Eğer diş hekiminizle görüşmenizin neticesi olarak tedaviye başlamak adına karara vardıysanız, süreç şu şekilde işlemektedir.

 • Diş ölçülerinin alınması,
 • Dişlerin laboratuvarda üretiminin ardından deneme yapılması,
 • Doktor ve hastanın deneme sonuçlarına göre düzeltme yapması,
 • Dişlerin son haline getirilmesi,
 • Kaplamanın yapılması.

Bu tedavi yöntemi, kaç dişin kaplanacağına göre ücret ve ayıracağınız vakit olarak farklılık gösterebilmektedir. İşlem son süreçte yirmi dakika içerisinde sona erebileceği gibi, bir saati de aşabilir. En güzel yanıysa, hasta aynı gün içerisinde normal yaşantısına devam edebilmektedir.

Porselen lamina uygulaması birçok avantajı yanında getirmektedir. Bunlar:

 • Oldukça güçlüdürler ve renkleri hiçbir zaman değişmez,
 • Uygulama sırasında dişleriniz zarar görmez,
 • Tek bir dişe ya da tüm dişlere uygulanabilir,
 • Kesinlikle gerçek dişlerden ayırt edilemez,

Bu uygulama, normal porselen uygulamasına göre biraz daha pahalı olmasına rağmen orijinal dişler kesilmeden uygulandığı için buna değecektir. Aynı zamanda fiyat farklılıkları, yurt dışından ithal edilmeleri sebebiyle de normal porselenlerden yüksek olabilmektedir.

Porselen lamina uygulaması için sağlıklı bir fiyat alabilmek adına diş hekimi muayenesinden geçmeniz gerekmektedir.

Dişler kesilmeden gerçekleştirilen porselen lamina uygulaması ortalama iki ya da üç seansta tamamlanmaktadır. Eğer çürük ya da kırık dişleriniz varsa, tedavinin süresi uzayabilmektedir.

Poselen lamina kullanım süresi de oldukça cezbedicidir. Ömrü yirmi yıla kadar laminalar, estetik açıdan güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlarken aynı zaman sağlık açısından da oldukça faydalıdır.

Eğer diş yapınızdan memnun değilseniz ve ile sağlıklı, estetik bir gülüşe sahip olmak istiyorsanız, porselen lamina uygulaması ile bu arzunuzu nihayete erdirebilirsiniz.

Özellikle kadınlar diş estetiği konusunda çok titizdir. Yapılan araştırmalar da göstermektedir ki, dişleri bakımlı olan erkekler, kadınların daha fazla ilgisini çekmektedir. Taktir edersiniz ki temiz ve düzeli dişler demek, güzel bir gülüş demektir ve güzel gülmek, karşımızdaki insanı etkilemenin en samimi yoludur.

Eğer gülüşünüzden memnun değilseniz diş estetiği ile gülüş tasarımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik eski moda tedaviler yerine (dişi keserek porselen kaplamak) oldukça basit olan lamina uygulamasından faydalanabilirsiniz.

Bu noktada, tedavi için kesinlikle diş estetiği konusunda uzman, güvendiğiniz bir diş hekimi ile çalışmanızı öneririz. Çünkü yapılan bu işlemler geri alınamayacaktır ve bu yüzden çok dikkatli olunması gerekir. Sizlere önerimiz, tedavi uygulaması için destek alacağınız diş hekimini internet üzerinden araştırmanızdır.

Bu makalemizde sizlere diş estetiği tedavisi olarak geçen porselen lamina ile ilgili bilgi aktarmaya çalıştık. Umuyoruz ki faydalı olmuştur.


Ayrıca ilginizi çekebilir;

Kadınlar erkeklerin ilk neresine bakar?

Erkek parfüm önerileri – Parfüm seçimi nasıl olur?

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.