Ereksiyon Sorunu | SAKAL.ORG
Takip Edin

Ereksiyon Sorunu

ereksıyon sorunu

Cinsellik

Ereksiyon Sorunu

Erişkin erkeklerin yüzde otuz beşinde ereksıyon sorunu görülmektedir. Haliyle bu durum cinsel hayatı oldukça kötü etkilemektedir. Makalemizde, erkeklerde ereksıyon sorunu nedenlerini incelerken, aynı zamanda tam sertleşmeme sorunu hakkında da bilgiler aktarıyor olacağız.

Bir erkeğin, partneriyle cinsel bir yakınlaşmaya girdiği esnada penisinin tam sertleşmemesi ya da hiç sertleşmemesi durumuna ereksıyon sorunu denmektedir. Neredeyse tüm erkeklerde belirli dönemlerde ortaya çıkabilen bu problem, nadir olarak daha büyük problemlerin habercisi olsa da, genel olarak beslenme alışkanlıkları ya da psikolojik nedenlerden ötürü ortaya çıkmaktadır. Aynı zamanda cinsel isteksizlik sebebiyle ereksıyon sorunu yaşayan bazı hastalarda, kullanılan ilaçların yan etkisi olarak görülmüştür.

Peki yalnızca psikolojik, beslenme alışkanlığı ya da ilaçların yan etkisi mi? Ereksıyon sorunu, aşırı alkol ve sigara tüketimi, uyuşturucu kullanımı nedenlerinden ötürü de ortaya çıkabilmektedir. Birçok ereksıyon sorunu yaşayan erkek, alkol, sigara, uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklarından vazgeçtiğinde, tam sertleşme sorunu hakkında şikayet etmeyi doğal yollardan bırakıyor. Elbette bu herkes için bu kadar basit olmayabilir.

Ereksıyon sorunu hakkında bakış açımızı psikolojik nedenlere yöneltirsek, sebep olan bu problemlerin ereksıyon sorunu ile beraber bir sonuç olarak da karşımıza çıktığını görebiliriz. Yani, bireysel problemler ereksıyon olamama durumuna neden olurken, aynı zamanda ilişkiyi de yıpratmaktadır. Yapılan araştırmalarda tam sertleşmeme sorunu yaşayan erkeklerin partnerlerine karşı daha mesafeli olduğu gözlemlenmiştir.

Önemli not: Şeker, tansiyon, kolesterol, aşırı kilolu olma gibi durumlar ereksıyon problemini tetikliyor. Şeker hastalığı, tam sertleşememe sorununu tam üç kat arttırıyor!

Sertleşme problemi yaşayan erkekler genelde ön sevişmeyi atlayarak hızlıca cinsel birlikteliğe odaklandığı için erken boşalma problemi ile karşılaşıyorlar. Haliyle bu durum partnerlerinde “beğenilmeme” hissine neden oluyor. Erken Boşalma Sorunu ve Nedenleri isimli makalemizde bu konudan bahsetmiştik.

Ereksıyon Sorunu Tedavisi

Tedavi için öncelikle ereksıyon probleminin nedenini ortaya çıkartmak gerekiyor. Penis hisleri ölçümü, penis doppler ve hormonal değerlendirme ile organik olarak değerlendirmeler yapılıyor. Elbette bu tedaviyi alırken partnerinizden destek almayı düşünürseniz, cinsel terapi gerçekleştirilebiliyor. Eğer partneriniz, psikolojik olarak size güven veren birisiyse, bu durumu kendisiyle konuşarak, psikolojik olarak destek almanızı öneririz. Aksi taktirde her ikinizin de kafasında soru işaretleri belirebilir.

Sertleşememe sorunu yaşayan bireyin yaşam tarzı incelenerek olası nedenler ortaya koyulduktan sonra kişiye özel bir tedavi süreci hazırlanmaktadır. Bu tedavi sürecinde; hap, enjeksiyon, hormonal tedaviler, yaşam tarzı düzenlemeleri gibi oldukça başarılı yöntemler kullanılmaktadır. Emin olun, problemi ortadan kaldırmak için gösterilen çaba, problemle psikolojik olarak mücadele etmekten daha kolay!

Sertleşme problemi birkaç gün ya da haftadır varsa, kendinize biraz zaman verin. Problem bir ayı geçmişse, bir uzmana görünmeniz ve bilgi almanız oldukça önemli.

Elbette birçok internet sitesinde sertleştirici krem, sertleştirici hap ya da sertleştirici sprey haberleri, ilanları görebilirsiniz. Fakat bu konuda herhangi bir uzmana danışmadan bu tür ürünleri kullanmanızı önermiyoruz. Oldukça basit bir problemi geri dönülmez bir yola sokmamak adına, başa çıkamadığınız problemlerde kesinlikle konuya hakim bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir.

Fiziksel ve psikolojik problemleri minimuma indirmek adına alkol, sigara, uyuşturucu gibi bağımlılıklardan uzak durabilir, düzenli olarak spor yapabilirsiniz. Düzenli bir şekilde spor yapan erkeklerin cinsel performansı, spor yapmayanlara göre daha iyi olmaktadır.

Ereksıyon sorunu yaşayan erkekler (aynı şekilde cinsel isteksizlik duyan kadınlar da öyle) problemlerini partnerleriyle açık bir şekilde konuşmalı. Cinsellik hakkında açık ve net konuşan, konuşabilen çiftlerin cinsel hayatı, konuşamayanlara göre çok daha renkli olmaktadır.

Bu makalemizde sizlere ereksıyon sorunu hakkında bilgi aktardık. Umuyoruz ki faydalı olmuştur.


Ayrıca ilginizi çekebilir;

İlginizi çekebilir :  Kalp Hastalıkları ve Beslenme Önerileri

Prostat Nedir? Prostat Belirtileri

Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...

1985 Trabzon doğumlu, Sakal.org, Kadingibi.com, Musteritemsilciniz.com projelerinin kurucusu aynı zamanda seodem.com Dijital Pazarlama ve Reklam Ajansının kurucusu Wordpress, SEO, SEM, PHP geliştiricisi ve içerik yazarı.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler... Cinsellik

Çok Okunanlar

Editörün Seçimi

Yukarı