Sıradaki içerik:

Kilolu Erkek Nasıl Giyinmeli?

e
sv

Kadınları En Çok Etkileyen Parfümler

parfüm çeşitleri

Koku, insanlarda görüntüden dahi önce akılda kalan bir niteliktir. Bu sebeple kadınları en çok etkileyen parfümler üzerinden araştırma yaparak, onları kokunuzla etkilemek isteyebilirsiniz. Sunulan çok sayıda parfüm seçeneği üzerinden, etkileyici olmanız için beğendiğiniz bir parfümü seçebilirsiniz.

Parfümleri Çeşitleri

Piyasada bulunan çok sayıda parfüm seçeneği, sizin tercih ettiğiniz kokular arasında olabilir. Önemi olan kadınları en çok etkileyen parfümler arasında olan parfümleri tercih etmeniz olacak. Bu sayede kokunuzla ilk dakikadan akılda kalmayı başaracaksınız. Parfüm çeşitleri kapsamında yaptığınız araştırmalar dahilinde, hangisinin çok daha etkili bir koku olduğuna bakabilirsiniz. Karışımlar üzerinden ortaya çıkarılan parfüm çeşitleri aşağıdaki gibidir.

parfüm çeşitleri

Parfume Extract

Parfüm türlerinden biri parfüme extrack olarak isimlendirilmiştir. Bu parfümde aroma oranının %20 ile %40 arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Eau de Parfum (EdP)

İkinci olarak parfüm türleri içinde olan Eau de Parfumden bahsedeceğiz. (EdP) olarak da kısaca ifade edilmiş olan bu parfümde 510 ile %10 arasında aroma oranı vardır.

Eau de Toilette (EdT)

Parfüm türleri içinde aroma oranının %5 ile %20 arasında olan parfüm, Eau de Toilette olarak isimlendirilmiştir. Parfümün kısaca ifade biçimi ise EdT’dir.

Eau de Cologe (EdC)

Aroma oranının %2 ile %5 arasında olduğu parfüm türü için Eau de Cologe diyebiliriz. Kısaca EdC olarak ifade ediliyor. Bu parfüm diğer parfüm türlerine göre oldukça az aroma oranı içeriyor.

parfüm

Splash Parfume (EdS)

En az aroma oranı olan parfümdür. Diğer parfüm türlerinin hepsinden daha az aroma oranı içermektedir. Splash Parfume kısaca EdS olarak ifade edilmektedir.

Aroma Özelliğinin Etkileyiciliği Var mı?

Parfümlerde kullanılan aromaya göre, kadınların bu aromadan ne derece etkileneceği değişmektedir. Çok yoğun aromalı olan bir parfümün itici gelmesi ya da çok sevilmesi söz konusu olabilir. Koku biraz da kişisel tercihlere kaldığından, kadınlar hangi parfümlerden hoşlanır sorusunun cevaplandırılması oldukça zordur. Ancak tecrübelere dayandırılarak bu sorunun cevaplandırılması gerekirse, kadınlar erkeklerde şeker kokulu parfümleri duymak çok daha fazla zevk alıyor. Çiçek kokulu parfümler ya da şeker kokulu parfümler arasından kadınları en çok etkileyeceğini düşündüğünüz parfümü seçebilirsiniz.

Şeker Aromalı Parfümler

Erkek parfümlerinde en çok tercih edilenin şeker aromalı olanları olduğunu söyleyebiliriz. Bu parfümlerin daha sık kullanılıyor olması dahi kadınların bu parfümlerden daha çok etkilendiğini kanıtlıyor. Şeker parfümleri sıcak bir etki bıraktığından, kadınlarda samimi olduğunuz algısı yaratıyor. Mümkün olduğunca keskin şeker kokulu parfümler, büyük ölçüde akılda kalıcı olmanızı sağlayacaktır. Almış olduğunuz parfüm herhangi bir ortama girdiğiniz anda direkt olarak gözlerin sizin üzerinize toplanmasını sağlayabilir.

Çiçek Kokulu Parfümler

Parfüm seçenekleri içinde çiçek aromalı olanlar da var. Eğer daha hafif kokular ile kadınlarda etki yaratmak istiyorsanız, mutlaka çiçek aromalı olanlarını tercih etmelisiniz. Bakıldığında tercih edilen çiçek kokuları, kadınların erkeğe kendini daha yakın hissetmesini sağlıyor. Çünkü genel olarak kadınlar çiçek aromalı kokuları tercih ediyor. Erkeğin de aynı şekilde kokması etkileyici olması açısından önemlidir. Bunu bilerek, dilediğiniz çiçek kokulu olan parfümü tercih edebilirsiniz.

Sunulmuş olan parfüm aromaları ve aroma çeşitleri için kendinize en uygun olanını seçmeniz de fayda var. Kadınların kokunuzdan etkilenmesini sağlamak, aynı zamanda bu koku ile sizin ne kadar bütünlemiş olduğunuz da önemlidir. Sizin için uygun olan parfüm, onun da etkilenmesini sağlayacaktır. Kadınlar erkeklerde hangi kokuyu sever sorusuna yanıt olarak, mümkün olduğunca erkeğe en çok yakışan kokuyu sever yanıtını verebiliriz.

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.