Takip Edin

Kilolu Erkek Nasıl Giyinmeli?

kilolu erkek

Sokak Modası

Kilolu Erkek Nasıl Giyinmeli?

İnsanların vücuduna göre giyinmesi oldukça önemlidir. Kilolu erkekler nasıl giyinmeli sorusunun cevabı vererek, olduklarından daha zayıf görünmelerini sağlayacağız. Kişinin vücuduna göre giyinmesi ile kilosunun çok fazla dikkat çekmesinin önüne geçilebilir. Bunun için aşağıda verilen önerileri dikkate almalısınız.

Çok Dar veya Çok Bol Kıyafetler Kaçının

Kilolu erkekler nasıl giyinmeli soruna cevap olarak, kıyafetlerin bedenleri üzerinden cevap vereceğiz. İlk olarak kişinin mutlaka bedenine uygun giyinmesi gerekiyor. Yani kilolu olan birinin çok dar ya da çok bol giyinmesi, olduğundan çok daha kilolu gözükmesine yol açacaktır.

Dar kıyafetler direkt olarak tüm hatlarınızın ortaya çıkmasına yol açacaktır. Bu sebeple mümkün olduğunca hatlarınızı tamamen ortaya çıkaracak kıyafetlerden kaçınmalısınız. Bunun beraberinde eğer çok bol kıyafetler giyerseniz, hatlarınızın gözükmemesinin olumlu tarafı yanında olduğundan çok daha geniş gözükeceksiniz. Mutlaka bunun önüne geçmek adına tam da bedeninize uygun olan kıyafetleri tercih ederek, iyi gözükün.

kilolu erkek için giyim

Tişörtlerinizde Küçük Desenler Olsun

Seçmiş olduğunuz kıyafetlerin deseni oldukça önemlidir. Bunun için alacağınız tişörtlerde eğer kilonuzu gizlemek istiyorsanız, küçük desenlerin olduğu ürünleri tercih etmelisiniz. Mümkün olan desen seçeneklerini göz önünde bulundurup, kilonuza uygun olanını seçmelisiniz. Bu şekilde herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Desenlerin karışık olması da bazı durumlarda sizi kilolu gösterebilir. Sade ve minik desenler diyerek, nasıl bir tişört almanız gerektiğini net şekilde ifade etmiş olalım. Bu şekilde az da olsa kilolu gözükmenin önüne geçebilirsiniz.

İlginizi çekebilir :  Erkeklerin Estetik Operasyon Tercihleri Neler?

Gömleklerinizde Düz Çizgileri Tercih Edin

Desen konusunda gömleklerinize de dikkat etmeniz gerekiyor. Zayıf gözükmek için ne yapmalıyım sorusuna verilecek yanıtlar biri de giymiş olduğunuz kıyafetlerin düz ve ince çizgilerden oluşmasıdır. Bu çizgiler sizin boyunuzu da uzun gösterecek olduğundan, daha zayıf gözükme ihtimaliniz olacaktır. Düz çizgilerin kalın olmasının önüne geçin. Aksi hale çizgili olarak almış olduğunuz gömleğin sizi aynı şekilde olduğunuzdan daha kilolu göstermesi sonucu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kalın Dokulu Kumaşlar Tercih Etmeyin

Kalın dokulu kumaşlar hem sizi daha kalın gösterecek hem de rahat edememenize neden olacak. Kilolu olan kişilerin son derece rahat bir şekilde hareket etmesi için mümkün olduğunca ince kumaşları tercih etmelisiniz. Kadife kumaşlardan ziyade, kalın giyinmek istiyorsanız kot tercih edebilirsiniz. Kot seçiminizin de aynı şekilde çok kalın olmaması, büyük desenlerden oluşmaması önemlidir. Bu özellikleri göz önünde bulundurarak mümkün olduğunca sizi en iyi gösterecek kıyafetler arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

İlginizi çekebilir :  Erken Boşalma Sorunu ve Tedavi Yöntemleri?

kilolu erkek modası

Koyu Renkli Kıyafetler

Siyah zayıf gösterir gibi bir anlayışın yaygın olmasının altı boş değildir. Gerçekten de siyah giyindiğiniz zaman daha zayıf gözüktüğünüzü bilmelisiniz. Özellikle siyah pantolonlar bacaklarınızı olduğundan daha zayıf gösterir. Sadece siyah değil; koyu renk olan mor, kahverengi gibi renkleri de tercih edebilirsiniz. Bunun dışında uzak durmanız gereken renkler arasında açık pembe ve beyaz bulunuyor. Bu iki rengin kilolu olan kişileri çok daha kilolu gösterdiği biliniyor. Almış olduğunuz pantolon, gömlek, tişört, hırka gibi kıyafet seçenekleri için tercih etmeniz gereken renklerin ne olduğunu biliyorsunuz. Bu renkler üzerinden hareket etmeye özen gösterin.

Verilmiş olan öneriler dahilinde erkeklerin kiloluyken nasıl giyinmesi gerektiği hakkında bilgi edineceksiniz. Bu bilgiler ve öneriler üzerinden hareket etmeniz durumunda, olduğunuzdan daha zayıf gözükme ihtimalinizi değerlendirebilirsiniz. Aldığınız kıyafetin kumaşından, rengine, desenine kadar dikkat etmeniz gereken hususlar olduğunu unutmadan giyinin. Erkekler kiloluyken nasıl giyinmeli sorusuna verilen geniş çapta, detaylı yanıtlar ile nasıl giyinilmesinin gerektiğin öğrenilmesi oldukça kolay olacaktır.

İlginizi çekebilir :  2019 Yazında Popüler Olacak Erkek Saç Modelleri!

Okumaya devam et
Şunlar da hoşunuza gidebilir...

1985 Trabzon doğumlu, Sakal.org, Kadingibi.com, projelerinin kurucusu aynı zamanda icerikmotoru.com Dijital içerik Pazarlama ve Reklam Ajansının kurucusu Wordpress, SEO, SEM, PHP geliştiricisi ve içerik yazarı.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler... Sokak Modası

Çok Okunanlar

Editörün Seçimi

Yukarı