Takip Edin

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken Hatalar

giyim hataları

Sokak Modası

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken Hatalar

Kıyafet Seçiminde Yapmamanız Gereken Hatalar

Her erkek şık ve bakımlı olmak ister ancak erkeklerde kıyafet seçimi yapmak genelde oldukça zordur. Şıklığı sadece fikir olarak arzular ve çaba sarf etmezler. Bu yüzden erkeklerin kulaklarına küpe olacak bazı önerilerde bulunalım. Ekstra çaba harcamıyor olsanız da en azından bu hatalardan kaçınabilirsiniz.

Moda Olan Her Şey Size Uygun Değildir

Moda olan parçaları hemen alıp giyerek tarz olmak isteyebilirsiniz. Ancak maalesef şıklığın formülü bu değil. Mesela skinny jeans pantolon ve slim fit gömlekler son zamanlarda oldukça moda. Ancak bu ürünler belirli vücut tipindeki erkeklere hitap ediyor.

Eğer kısa boylu ve kiloluysanız bu tarzdan uzak durmakta fayda var. Düğmeleri patlamış ya da sırtı boğum boğum olmuş bir gömlek şıklıktan ziyade felakettir. Erkeklerde kıyafet seçimi vücut tipiyle yakından ilgilidir.

Bazı parçalar defilelerde çokça kullanılsa da günlük hayatta kendisine zorlukla yer bulabilmektedir. Mesela erkeklerde kış kreasyonunda kürklü parçalar çokça kullanılır. Ancak bir stil ikonu ya da ünlü bir sanatçı değilseniz abartılı kürkler toplumda eğreti duracaktır. Bunun yerine küçük kürk dokunuşu olan kabanlar tercih edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir :  Kot Pantolon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

erkeklerin giyim hataları

Vücudunuzu Tanımadan Giyinmeyin

Erkeklerin yaptığı en büyük hatalardan biri de kendi vücudundan habersiz olmaktır. Bir kıyafet denerken omuzlarınızın dar olduğunu ya da belinizin kalın olduğunu fark edebilirsiniz. Bunları alışveriş sırasında değil de normalde fark etmelisiniz ki ona göre parçalar alın.

Erkekler nasıl giyinmeli derseniz, mesela kısa boylu olan erkekler bol pantolonlar tercih etmemelidir. Giyinirken gömleği pantolonun içine koymak sizi daha uzun gösterecektir. Tabi şık bir kemer kullanmayı da atlamayın.

Renklere Göre Erkeklerde Kıyafet Seçimi

Erkeklerin renk skalasının dar olduğunu ifade etmeye bile gerek yok. Bu konuda daha yüzeyseller. Renk seçimlerinde büyük hatalar yapabiliyorlar. En bariz olanı ise aynı renklerin uyumlu olduğunun zannedilmesidir. Ancak gerçek böyle değil beyler.

Bukalemun gibi gezmemek için renk çeşitliliği şarttır. Genelde aynı rengi tercih edenler asla tonu tutturamazlar. Aynı rengin koyu ve açık tonları ise çoğu zaman uyumsuzdur. Aynı zamanda sizi çok silik gösterecektir. Bunun yerine farklı ancak uyumlu renkler tercih etmelisiniz. Altta koyu, üstte açık renkler tercih etmek sizi daha ferah gösterecektir.

İlginizi çekebilir :  Erkekler İçin En İyi 7 Sakal Modeli

Erkeklerde renk uyumu ton farkı olmayan nadir renklerde tercih edilebilir. Mesela siyah pantolon ve siyah gömlek bütünlüğü yakalar, aynı zamanda da karizmatiktir. Kahverengiler ise erkeklerin 50 yaştan önce kaçması gereken renklerdir.

Desenli gömlek, pantolon, ceket kullanımı giderek artıyor. Ancak üstünüzde desenli olan tek bir parça olmalıdır. Aksi takdirde karmaşık bir görüntü oluşur.

erkeklerde giyim hataları

Ayakkabılar Kesinlikle Önemlidir

Erkeklerin tarız genelde kıyafet üzerine yoğunlaşır. Casual giyimde pantolon, gömlek, tişört gibi seçenekler kullanılır. Ayakkabı ise hep atlanır. Ancak ayakkabı tarzın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Mesela erkekler skinny jean ile spor ayakkabı giyerek bilekleri açıkta bırakmaktadırlar.

Bu tarz kızlara yakışan ancak erkeklerde itici olan bir durumdur. Bunun yerine skinny jean ile bilekli bot ya da spor ayakkabı giyerek bilekleri kapatmak şarttır.

Yaşınızı Asla Unutmayın

Yaşa uygun giyinmemek erkeklerde veba gibi bir salgın diyebiliriz. Son zamanlarda iyileşme yaşansa da erkeklerde kıyafet seçimi yapılırken yaş asla atlanmamalıdır. Eskiden gençler yaşından olgun giyinirken, şimdi ise orta yaşlılar gençler gibi giyinmeye çalışıyor.

İlginizi çekebilir :  Kilolu Erkek Nasıl Giyinmeli?

Kırkından sonra giyilen yırtık kot sizi şık değil, komik yapar. Ya da gençlerin giydiği kısa kollu gömleklerde o ince çizgi aşılırsa devlet memuru gibi olmak kaçınılmazdır.

1985 Trabzon doğumlu, Sakal.org, Kadingibi.com, projelerinin kurucusu aynı zamanda icerikmotoru.com Dijital içerik Pazarlama ve Reklam Ajansının kurucusu Wordpress, SEO, SEM, PHP geliştiricisi ve içerik yazarı.

Yorum Yap

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler... Sokak Modası

Çok Okunanlar

Editörün Seçimi

Yukarı