Sıradaki içerik:

Saç Dökülmesi Nasıl Engellenir? Uzman Yorumları

e
sv

Kol Saati Alırken Doğru Model Nasıl Seçilir?

Kol Saati Seçimi Nasıl Olmalı?

Teknoloji, günümüzde tahmin edemeyeceğimiz boyutlara kadar çıkmış durumda.

Tuşlu telefonlar ile beraber ortaya çıkan akıllı telefonlar hayatımızı kolaylaştırdığı gibi birçok işimizin de halledilmesini sağlıyor.

Akıllı telefonlarla beraber tüm dünyada büyük yankılar uyandıran akıllı saat teknolojisi, saat kavramının da değişikliğe uğramasına neden olmuştur.

Saat Alırken Uygun Model Nasıl Seçilir?

Klasik kol saatlerini olan ilgi teknolojinin gelişmesine rağmen halen devam etmekte. Peki; bir kol saati alırken ne gibi kriterlere bağlı kalıyorsunuz?

Yeni bir model alırken ilk olarak markaya mı, tasarıma mı, rengimi yoksa işçiliğe mi bakıyorsunuz? Bu yazımız içerisinde kol saati alırken doğru modelini nasıl seçilir? sorusu hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Doğru Kol Saati Seçmenin 6 Yolu!

Klasik saat alırken sadece bütçesel düşünmemek gerekiyor. Giyilecek kıyafet türleri başta olmak üzere saatin rengi, kullanılan materyaller gibi birçok etmene dikkat edilmelidir. Doğru kol saati seçmek nasıl olur? hakkında bilgi verecek olursak;

  • Saat seçimi yaparken ilk olarak bütçesel düşünmek gerekiyor. Eğer bütçe düşük ise analog saatlere yönelmelisiniz. Eğer bütçe konusunda herhangi bir sıkıntınız yoksa otomatik mekanik saatlere yönelebilirsiniz. Saatlerde fiyat aralıkları genellikle dayanıklılık faktörüne göre değişiklik göstermektedir. Bununla beraber mekanik modeller ile beraber el yapımı modellerin de fiyatları ateş pahası olabilmektedir.
  • Doğru kol saati tercihi biraz da isteklere göre şekillenmektedir. Bazı kişiler saatlerin üzerinde birden fazla kadran ve ibre olmasını ister. Saatler üzerinde bulunan birçok işlev ve komplikasyon alanı saat fiyatlarına doğrudan etki etmektedir. Saatlerin üzerinde farklı zaman dilimleri, kronograf, tarih, alarm, gibi birçok göstergenin olması saat fiyatını zenginleşmesine de neden olmakta.
  • Saat alırken birçok kritere dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin saatin kasasının büyük mü ya da küçük mü olacağını önceden belirlemeniz gerekir. Özel üretimler hariç birçok saatin kasa çapı 34 ile 45 milimetre aralığındadır. İnce bilekli kişiler için tasarlanan küçük ölçülü saatlerin kasa çapı ortalama olarak 35 ile 40 mm arasındadır. Bileğimiz kalın ise büyük kasa çaplarına sahip olan 40 ile 45 mm’lik saatlere bakmanızı öneririz.
  • Kasa büyüklüğü kadar kasa kalınlığına da dikkat etmek gerekiyor. Özellikle gömlek ya da uzun kollu kıyafetleri rahat bir şekilde giymek istiyorsanız alacağınız saati kasa kalınlığı maksimum 10 metre olmalıdır. Heybetli, görünümü ile dikkatleri üzerine çeken saatlerin kasa kalınlığı 20 milimetreye kadar olması herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir.
  • Doğru saat seçimi konusunda dikkat edilmesi bir diğer konu da kayıştır. Kayış; bir saatin stili ile beraber karakterinizi de belirlemektedir. Şık ve klasik bir görünüme sahip olmak istiyorsanız kayış tercihiniz hakiki deriden oluşan kayışlar dan yana olmalıdır. Etkileyici bir havaya sahip olmak için ise saatlerinizin kayışı metal kayışlar yana olması size artı katkı sağlayacaktır.
  • Başkalarının görüşlerine ve trendlere bakarak saat almaktan kaçının. Kendi zevkinize güvenmeli, stilinizi yansıtabilecek en doğru ürüne doğru yönelmeniz gerekecektir.

Yazımızın bu bölümüne kadar kol saati alırken doğru model seçimi nasıl yapılır konusunda birtakım bilgiler vermeye çalıştık. Belirttiğimiz hususlara dayanarak saat almaya karar verdiyseniz önünüzde bir engel daha bulunmaktadır. Saati internet üzerinden mi yoksa mağaza üzerinden mi alacaksınız?

Genellikle masraf olmamasından dolayı internetten saat almak daha uygundur. Oysa; internette gördüğünüz modeller tam istediğiniz gibi olmayabilir.

Bunun için öncelikle mağazalara giderek kendinize uygun saat modelleri denemenizi öneririz. Denediğiniz saat modellerini güvenilir mağazalarda aratarak daha uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.