Sıradaki içerik:

En Az Yakan Dizel Arabalar

e
sv

Küçük Evler İçin Dekorasyon Örnekleri

küçük evler için dekorasyon

Şehirleşmeyle beraber küçük evler için dekorasyon fikirleri önemli bir hal aldı. Çünkü artık evler eskisi gibi büyük ve çok odalı değil, küçük ve kullanışlı inşa ediliyor. Hal böyle olunca dekorasyon fikirleri, özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar için hayati bir önem taşıyor.

Küçük evler için pratik mobilyalar kullanmak, çiçek gibi güzel görünen aksesuarları yer kaplamayacak şekilde yerleştirmek oldukça önemli. Aynı zamanda bir odayı birden farklı amaç için kullanıyorsanız (oturma ve çalışma odası gibi), eşyaların düzenli yerleştirilmesi ve duvarların verimli kullanılması gerekiyor. Aklınızda canlanan bir fikir yok mu? Merak etmeyin, küçük evler için dekorasyon fikirleri konusunda sizlere örneklerle yardımcı olmaya çalışacağız.

Küçük evler için dekorasyon nasıl olmalı?

Tek kelimeyle özetleyebiliriz; işlevsel. Yani her eşyayı görünümü en güzel ve kullanım bakımından en işlevsel şekilde yerleştirmelisiniz. Bazen küçük bir köşe koltuk takımı, büyük bir koltuk takımından daha işlevsel olabiliyor. Bu noktada artık evin büyüklüğünden ziyade, eşyaların işlevselliği önemli bir hale geldi.

Her ne kadar büyük eşyalar dert edilse de, asıl problemi küçük sayılabilecek eşyalar yaratıyor. Koltuk takımı, gardırop ve yatak gibi büyük eşyalar nasılsa bir şekilde yerleştiriliyor ve diğer eşyalar bunların yerleşim planına göre düzenleniyor. Eğer küçükte olsa bir bütçeniz varsa, bazı eşyalarınızı değiştirerek küçük evler için dekorasyon işlemini oldukça göz alıcı bir şekilde gerçekletirebilirsiniz.

Aşağıdaki örnekleri inceleyelim.

Pratik genç odası önerileri

küçük evler için dekorasyon

küçük evler için dekorasyon fikirleri – genç odası

Yukarıdaki görselde küçük bir yatak odası oldukça işlevsel bir şekle getirilmiş. Normal şartlarda standart bir evde kullanılacak olan eşyalar düşünüldüğünde oda çok küçük kalıyor. Hatta büyük odalar bile eşyaların düzensiz yerleştirilmesi sebebiyle küçücük kalabiliyor. Bu odada yatak çekmeceli tercih edilmiş ve böylece iki kapılı bir dolap yeterli olmuş. Aynı zamanda küçük bir çalışma masasının altına şifonyer yerleştirerek yer tasarrufu sağlanmış.

Standart bir evde kütüphane bir duvarın çoğunu işgal ederken, yukarıdaki görselde kitaplık masanın bulunduğu duvara monte edilmiş. Eğer büyük bir kütüphaneye sahip değilseniz, bu şekilde bir yerleşim ile epey tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu örnek, dekorasyon fikirleri arasında genç odası için geçerli olandı. Şimdi oturma odasına bir göz atalım.

Pratik oturma odası önerileri

küçük evler için dekorasyon

küçük evler için dekorasyon – oturma odası

Yine ilk göze çarpan kitaplık oldu. Özellikle kitap kurtları için çok büyük olan kütüphane yerleşim, böyle bir dekorasyon ile sorun olmaktan çıkacaktır. Gördüğünüz gibi klasik, geniş ve uzun kitaplık yerine aynı zamanda diğer aksesuarların da yerleştirebileceği, duvara monte edilen ve oldukça şık duran bir kitaplık tercih edilmiş.

Köşe koltuk, odanın büyüklüğüne gayet uygun; eğer kalabalık misafir grupları ağırlamıyorsanız, kesinlikle çok büyük koltuk takımlarından uzak durmanızı öneririz. Aynı zamanda koltuğun arkasındaki duvarda görebileceğiniz gibi, odayı oldukça şık bir hale getiren ince şerit halinde bir raf var ve bu raf, süs için kullanılan aksesuarlarla renklendirilmiş. Küçük evler için dekorasyon önerilerimizde sıra yatak odasında.

Pratik yatak odası önerileri

küçük evler için dekorasyon - yatak odası

küçük evler için dekorasyon – yatak odası

Yukarıdaki örneklerden yola çıkarak oldukça pratik çözümler üretebilirsiniz. Aşağıda bazı örneklere yer vereceğiz ama asıl konu bütçeniz ve yaratıcılığınız. Eğer bütçeniz varsa dekorasyon fikirleri konusunda daha geniş bir yelpazeniz olabilir. Eğer kendi yaratıcılığınıza güveniyorsanız, bütçesiz de birçok dizayn yapabilirsiniz.

Umuyoruz ki makalemiz küçük evler için dekorasyon fikirleri arayan sizler için faydalı olmuştur. Aşağıdaki örnek görsellerle biraz daha fikir sahibi olabilirsiniz.

küçük evler için dekorasyon örneği

küçük evler için dekorasyon örneği

küçük evler için dekorasyon örneği 2

küçük evler için dekorasyon örneği 2

küçük evler için dekorasyon örneği 3

küçük evler için dekorasyon örneği 3

küçük evler için dekorasyon örneği 4

küçük evler için dekorasyon örneği 4

 

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.